Kody DTC

Opis naprawy błędu P0350 – Awaria pierwotnego / wtórnego obwodu cewki zapłonowej

Przyczyny ogólnego kodu OBD2 P0350

Kod błędu P0350 OBDII zostaje zarejestrowany, gdy:

 • Występują wady w obwodzie elektrycznym cewki.
 • Cewka może być uszkodzona.
 • Przekaźnik układu zapłonu może być w złym stanie.
 • Spalony bezpiecznik układu zaplonowego.
 • Wadliwy moduł sterujący silnika (ECM) Niektóre samochody Forda, takie jak Ford Fusion 3.0L i Ford Escape, miały wadliwe PCM.
 • Wadliwa cewka zapłonowa pierwotna / wtórna
 • Wiązka przewodów pierwotnych / wtórnych cewki zapłonowej jest otwarta lub zwarta

Kiedy zostanie wykryty kod P0350?

Test kończy się niepowodzeniem, gdy moduł sterujący silnika (ECM) nie odbiera prawidłowego sygnału impulsowego z cewki zapłonowej.


Możliwe rozwiązania kodu DTC P0350 Generic

Aby rozwiązać problem z kodem błędu OBD2 P0350 , wykonaj następujące czynności:

 • Sprawdź cewkę. Poszukaj zużytych, uszkodzonych lub skorodowanych kabli. Zmień w razie potrzeby.
 • Jeśli przerwanie zapłonu jest obecnie aktywne, zamień cewkę na inny cylinder. Użyj skanera, aby zobaczyć licznik błędów, w przypadku gdy przerwy zapłonu przesuną się do cylindra zmienionej cewki, cewka jest uszkodzona, wymień ją.
 • Aby zapewnić dobry stan cewki, za pomocą cyfrowego miernika woltomierza ( DVOM ) sprawdź napięcie akumulatora na złączu cewki, gdy zapłon jest aktywny. W przypadku braku takiego napięcia użyj źródła informacji, aby znaleźć źródło napięcia, a tym samym znaleźć przepalone bezpieczniki lub uszkodzone przekaźniki. Weź pod uwagę, że przepalenie bezpiecznika jest spowodowane zwarciem.
 • W przypadku, gdy bezpieczniki są w dobrym stanie i nie występują w nich problemy, miernik wykonuje testy ciągłości i rezystancji w obwodach. Na potrzeby tych testów należy odłączyć wszystkie powiązane kontrolery, aby uniknąć uszkodzenia. Następnie porównuje wyniki ze specyfikacjami, a jeśli nie spełniają wymagań, naprawić lub wymienić obwody.

Opis kodu DTC P0350 Ogólny

Funkcja układu zapłonowego polega na zamianie napięcia akumulatora na wysokie napięcie używane do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze. W układzie zapłonowym znajdujemy stronę pierwotną, która obejmuje akumulator, włącznik zapłonu, cewkę, mechanizm aktywacji i urządzenie przełączające. Jest też strona wtórna, a na niej są cewki i świece zapłonowe.

Cewka służy do przekształcania niskiego napięcia z obwodu pierwotnego w wysokie napięcie od strony wtórnej. To napięcie jest potrzebne do aktywacji wtyczek. Kod DTC  P0350 OBD2 odnosi się do obwodu sterującego cewki i jest ustawiany, gdy jeden z obwodów cewki zapłonowej zostanie wykryty jako niekompletny w momencie przyłożenia impulsu uziemienia. Kiedy tak się dzieje, kod jest zapisywany i zapala się lampka Check Engine .