Kody DTC

Opis naprawy błędu P0093 – Wykryto duży wyciek w układzie paliwowym

Przyczyny dla kodu OBD2 P0093

Przyczyny ustalenia kodu diagnostycznego P0093 OBDII są następujące

  • Możliwy wyciek ze zbiornika paliwa.
  • Rdzewiejące przewody paliwowe, powodujące wycieki.
  • Filtr paliwa może być nieszczelny z powodu złej instalacji.
  • Wadliwe uszczelnienia wtryskiwaczy, powodujące nieszczelności.
  • Pęknięte lub uszkodzone węże związane z układem paliwowym.
  • Wadliwa pompa paliwa
  • Zablokowany filtr paliwa
  • Wadliwy regulator ciśnienia paliwa
  • Wadliwy wtryskiwacz paliwa

P0093 Znaczenie
Moduł sterujący zespołu napędowego ( PCM ) monitoruje układ paliwowy. PCM ustawia kod OBDII gdy wykryje dużą nieszczelność układu paliwowego.

Możliwe rozwiązania kodu DTC P0093 Generic

W przypadku pojawienia się kodu błędu P0093 OBD2 należy wykonać następujące czynności w celu jego prawidłowego usunięcia:

Przy wyłączonym silniku, sprawdzić zbiornik paliwa. Szukaj wycieków paliwa między zbiornikiem a silnikiem, naprawiaj je, jeśli znajdziesz jakieś usterki.
Sprawdzić poziom oleju. Jeśli paliwo jest zanieczyszczone paliwem, jest to oznaką awarii wtryskiwacza paliwa. Wymienić olej i filtr.
Szukaj przecieków w pompie wtryskiwaczy i kontynuuj w przewodach paliwowych do szyny wtryskiwaczy paliwa. Sprawdzić wtryskiwacze, bo mogą być nieszczelne.
Sprawdź złącze czujnika ciśnienia paliwa i sprawdź, czy w złączu nie ma paliwa. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek należy naprawić przewody lub w razie potrzeby wymienić czujnik.
Wymienić uszkodzone przewody paliwowe.
Wymienić uszkodzone przewody paliwowe.
Możesz zmienić szynę paliwową.

 

Opis kodu DTC P0093 Ogólne
Ustawienie kodu DTC P0093 OBD2 wskazuje, że ECM (Engine Control Module) wykrył wyciek paliwa w wysokociśnieniowej części silnika. Kiedy silnik pracuje, ECM monitoruje paliwo i ciśnienie paliwa z pompy wtryskowej do wtryskiwaczy.

Gdy ECM wykryje znaczny i nagły spadek ciśnienia paliwa w układzie, ustawia ten kod diagnostyczny. Ta kropla może być wewnętrznym, zewnętrznym lub uszkodzonym sygnałem z czujnika do ECM. Kiedy to się stanie, ECM przechodzi w tryb fail-safe, a następnie pompa wtryskiwacza paliwa przestaje działać i zajmie jedną minutę, aby silnik się wyłączył. Silnik można wyłączyć w każdej chwili, niezależnie od prędkości. To może zadziałać ponownie, ale musisz naprawić problem.