Kody DTC

Opis naprawy błędu P0062 – Czujnik 2. obwodu sterujący grzałki HO2S, bank 2

Przyczyny dla kodu OBD2 P0062 Ogólne

Przyczyny ustawienia kodu DTC P0062 OBD2 są następujące

  • Wadliwy podgrzewany czujnik tlenu (H2OS) bank 2 czujnik 3
  • Podgrzewana sonda lambda (H2OS) 2. wiązka przewodów czujnika 3 banku 2 jest otwarta zwarta
  • Podgrzewany czujnik tlenu (H2OS), bank 2, obwód 3 czujnika słabe połączenie elektryczne
  • Bezpiecznik obwodu 3 czujnika 2 podgrzewanej sondy lambda (H2OS)
  • Wadliwy moduł sterujący silnika (ECM)

P0062 Uwagi techniczne
Kod oznacza, że ​​występuje problem z obwodem elementu grzejnego podgrzewanej sondy lambda. Woda dostająca się do złącza podgrzewanej sondy lambda może spowodować przepalenie bezpiecznika podgrzewanej sondy lambda, co jest bardzo częstym problemem w przypadku kodów tego typu. Przed wymianą czujnika sprawdź stan bezpiecznika i złączy podgrzewanej sondy lambda.

Opis kodu DTC P0062 Generyczny
Pojazdy z wtryskiem paliwa wyposażone są w czujniki tlenu (O2) w układzie wydechowym. Są one umieszczane przed i za katalizatorem (TWC) i określają zawartość tlenu w układzie wydechowym. Informacja ta jest przesyłana do komputera pojazdu w celu regulacji i utrzymania właściwego stosunku powietrza do paliwa.

O2 Czujniki posiadają podgrzewany obwód, który w krótszym czasie zwiększa temperaturę czujnika w celu uzyskania szybszego sprzężenia zwrotnego. Czujniki te mogą mieć trzy lub cztery przewody, w zależności od producenta. Jeśli jest 4-przewodowy, to 2 służą do przekazywania informacji zwrotnej z czujnika do komputera, a dwa pozostałe służą do podawania napięcia do obwodu grzejnego przez grzejnik. Czujnik 3-przewodowy jest uziemiony przez układ wydechowy, natomiast czujnik 4-przewodowy ma oddzielne uziemienie.

Gdy ustawiony jest kod diagnostyczny P0062 OBDII, jest to spowodowane tym, że w obwodzie grzałki czujnika tlenu nr 3 w banku 2 wystąpiła usterka.