Kody DTC

Opis naprawy błędu P0456 – Wykryto wyciek z układu sterowania EVAP

błąd p0456 code

Przyczyny dla kodu OBD2 P0456 Ogólny

Kod P0456 może mieć jeden lub więcej z poniższych przyczyn:

  • Brak lub poluzowany korek wlewu paliwa
  • Zastosowano nieprawidłowy korek wlewu paliwa
  • Korek wlewu paliwa pozostaje otwarty lub nie zamyka się
  • Ciała obce zatrzymane w korku wlewu paliwa
  • Wycieki z pojemnika EVAP lub zbiornika paliwa
  • Nieszczelny wąż układu EVAP
  • Nieszczelny zbiornik paliwa

P0456 Uwagi techniczne

P0456 jest bardzo popularnym kodem, ponieważ kod jest ustawiany, jeśli korek wlewu paliwa jest luźny lub go brakuje. Zacznij od dokręcenia korka wlewu i wyczyszczenia kodu. W większości przypadków kod można wyczyścić, odłączając akumulator samochodowy na około 30 minut.

Jakie są najczęstsze przyczyny kodu P0456?

W zależności od roku, marki i modelu kod DTC P0456 może mieć wiele przyczyn. Oto niektóre z najczęstszych.

Luźny lub brakujący korek wlewu paliwa – jest to zdecydowanie najczęstsza przyczyna kodów przecieków w układzie EVAP, takich jak P0456, P0442, P0455 lub P0457. Zainstaluj i dokręć korek gazu po każdym tankowaniu.
Tankowanie z uruchomionym silnikiem – Zawsze należy wyłączać silnik podczas tankowania, i to nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Jeśli monitor wycieku z układu EVAP działa podczas pracy silnika na biegu jałowym, gdy korek wlewu paliwa jest wykręcony, wykryje wyciek i ustawi kod DTC.
Wadliwy korek wlewu lub uszczelnienie  – Jeśli korek wlewu jest zużyty lub uszczelka jest pęknięta, nie uszczelnia się prawidłowo. Podobnie niektóre systemy EVAP są bardziej czułe, a niefabryczne korki wlewu benzyny, nawet jeśli jest to właściwy typ, może nie uszczelniać prawidłowo.
Zablokowany zawór – co najmniej dwa elektrozawory otwierają i zamykają układ EVAP, aby kierować opary paliwa do silnika. Korozja lub zanieczyszczenia mogą utrzymywać zawór otwarty i sterownik rejestruje to  jako wyciek.
Nissan / Infiniti – Zawór kontrolny odpowietrzenia zablokowany – Umieszczony w pobliżu kanistra na węgiel aktywny, zawór jest bardzo podatny na korozję i zanieczyszczenia. W przypadku niektórych modeli dostępne są zmodernizowane zawory lub zestaw filtrów pomocniczych.
Hyundai, Mazda, Volkswagen – Zawór upustowy zablokowany – Ponownie, zawory te są bardzo podatne na korozję i zanieczyszczenia.
Starsze pojazdy – Z czasem tworzywa sztuczne i guma stają się coraz bardziej kruche i mniej elastyczne. Części z tworzyw sztucznych i węże gumowe mogą pękać, co powoduje słabe uszczelnienie systemu EVAP. Test dymu może być niezbędny do wykrycia mniej oczywistych pęknięć.

 

P0456 Znaczenie

Ta diagnoza wykrywa wycieki w przewodzie oczyszczania układu odprowadzania par paliwa (EVAP) za pomocą podciśnienia w kolektorze dolotowym silnika. Jeśli ciśnienie nie wzrośnie, moduł sterujący silnika (ECM) sprawdzi, czy nie ma wycieków w linii między zbiornikiem paliwa a elektrozaworem kontroli objętości pochłaniacza pochłaniacza EVAP w następujących warunkach testu podciśnienia.

Zawór obejściowy próżniowego zaworu odcinającego jest otwierany w celu wyczyszczenia linii między zbiornikiem paliwa a elektrozaworem kontroli objętości pochłaniacza pochłaniacza EVAP. Zawór kontrolny odpowietrzania pochłaniacza EVAP zostanie następnie zamknięty, aby odciąć przewód przedmuchiwania EVAP. Zawór elektromagnetyczny kontroli objętości pochłaniacza EVAP jest otwierany w celu obniżenia ciśnienia w przewodzie oczyszczania EVAP za pomocą próżni kolektora dolotowego. Po wdrożeniu tego obniżenia ciśnienia zawór elektromagnetyczny kontroli objętości filtra pochłaniacza EVAP zostanie zamknięty.